Biżuteria, Kolczyki i klipsy

Kolczyki Kwiaty v2

Po miesiącu pełnym zawirowań powoli wracam do życia. Pracownia jest praktycznie urządzona, wspaniale mieć swój własny kąt tylko na rękodzieło 🙂 Ma jakieś 2 metry kwadratowe i muszę uważać, żeby nie wchodzić w przestrzeń jadalni, bo połowę właśnie tego pomieszczenia zaanektowałam.

Wiosna w tym roku przybyła, żeby po chwili gdzieś się schować… Musiałam z powrotem wyciągnąć zimowy płaszcz, a już myślałam, że przez parę najbliższych miesięcy go nie założę. W oczekiwaniu na cieplejsze dni powiększam kolekcję roślin doniczkowych. W salonie niedługo zrobi się dżungla (taki mam plan). Dziś także na blogu zagościły kwiaty.

Wzór ten pojawił się w jednym z pierwszych wpisów, o tutaj (jak teraz patrzę na dawne zdjęcia, wydają mi się okropne… lepiej tam nie wchodźcie). Kolczyki tam pokazane są jednymi z tych, które najczęściej noszę. Kiedy koleżanka z nowej pracy poprosiła mnie o wykonanie podobnych, niebiesko-żółtych, nie musiała dwa razy powtarzać.

Tym razem postawiłam na nieprzeźroczyste koraliki

Ani zbyt długo czekać, bo po dwóch dniach pokazałam jej po jednym kolczyku w dwóch wersjach kolorystycznych. Pani Teresa wybrała tę bardziej wyrazistą. Spodziewałam się innego rezultatu, może dlatego, że Superduo tutaj użyte to bardziej turkus niż niebieski. W koralikowych zapasach miałam zaskakująco mało niebieskich odcieni. Trzeba pomyśleć o kolejnych zakupach 😉

Zbliża się druga rocznica istnienia bloga i myślę, że (tak jak w zeszłym roku) z tej okazji napiszę tutorial, tym razem jak wykonać takie kwiatki. Środek kolczyka jest doskonałą bazą także do większych projektów. Wykorzystałam go między innymi w spince Astar oraz w mniejszych śnieżynkach Naszyjnika Królowej Śniegu.

Chciałabym zgłosić kolczyki na wyzwanie Szuflady, jednak zapomniałam zrobić im zdjęcie, które jednoznacznie pokazywałoby ich wielkość. Mam nadzieję, że wystarczy użycie powszechnie znanych koralików (środek: Superduo i Toho 11/0, płatki: Firepolisch 3 mm oraz Toho 15/0). W najszerszym miejscu kolczyk ma około 2 cm.

Życzę Wam radosnych, pogodnych i pełnych ciepła Świąt Wielkanocnych 🙂

Do następnego wpisu! 🙂