Jak zrobić efektowne ozdoby z papieru

Jak zrobić efektowne ozdoby z papieru?

Papier to materiał, który jest powszechnie dostępny i bardzo uniwersalny. Można z niego zrobić wiele różnych rzeczy, włącznie z efektownymi ozdobami. W tym artykule podpowiemy, jak zrobić kilka prostych, ale pięknych ozdób z papieru.

  1. Papierowe gwiazdki

Podstawowym elementem potrzebnym do stworzenia papierowych gwiazdek jest kwadratowy arkusz papieru. Może to być papier kolorowy, ale może też być zwykły biały papier, który można później pokolorować w dowolny sposób. Następnie należy złożyć papier kilka razy wzdłuż i wszerz, tak aby powstał trójkąt. Trójkąt należy następnie przeciąć na pół, dostając dwa mniejsze trójkąty. Następnie każdy z tych trójkątów należy złożyć na pół tak, aby powstał trójkąt jeszcze mniejszy. Ostatnim krokiem jest przecięcie papieru wzdłuż linii prostej, tak aby powstał kształt gwiazdki. Gotowe gwiazdki można przyczepić na choinkę lub wykorzystać jako dekorację do pokoju.

  1. Papierowe kwiaty

Do zrobienia papierowych kwiatów potrzebne będą kwadratowe arkusze papieru w dwóch różnych kolorach. Arkusz jednego koloru należy złożyć kilka razy na płasko, tak aby powstała harmonijka. Harmonijkę trzeba związać w środku sznurkiem lub spinaczem. Następnie należy delikatnie rozłożyć harmonijkę na zewnątrz, tak aby tworzyły się wachlarze. Na końcu trzeba jeszcze ułożyć odpowiednio płatki i skleić całość. Gotowe kwiaty można wykorzystać jako dekorację stołu lub przyczepić do ściany.

  1. Papierowe ptaszki

Do wykonania papierowych ptaszków potrzebny jest arkusz papieru w wybranym kolorze oraz pasek papieru w innym kolorze na czubek ptaszka. Papier należy złożyć kilka razy wzdłuż i wszerz, tak aby powstał trójkąt. Następnie trójkąt należy przeciąć po linii prostej, pozostawiając spód nienacięty. W ten sposób powstanie kształt drzewa. Na górze drzewa można umieścić ptaszka zrobionego z paska papieru. Gotowy ptak może służyć jako dekoracja pokoju.

  1. Papierowe girlandy

Do zrobienia papierowych girland potrzebne będą przede wszystkim długie paski papieru. Paski te można ułożyć w różne kształty i wzory, na przykład wykorzystując technikę składania harmonijki. Gotowe girlandy sprawdzą się jako dekoracja na uroczystości, jak urodziny lub wesele.

  1. Papierowe lampiony

Do wykonania papierowych lampionów potrzebne są przede wszystkim papierowe kubki do napojów oraz kawałki bibuły lub szyfonu w wybranym kolorze. Kubki trzeba przyciąć na wysokości około 1/4, tak aby powstał kształt lampionu. Następnie trzeba przyczepić kawałki bibuły lub szyfonu naokoło krawędzi kubka, tworząc wykończenie. W środku kubka można umieścić małą świecę, która podczas zapalenia rozbłyśnie w sposób niezwykle efektowny. Gotowe lampiony można przyczepiać na zewnątrz lub umieścić w pomieszczeniu jako dekorację.

Podsumowując, z papieru można zrobić wiele różnych i pięknych ozdób. Wystarczy tylko wykorzystać swoją kreatywność i wyobraźnię. Pomysłów jest mnóstwo, a efekty mogą być zaskakujące i bajeczne.