Jak zrobić piękne kwiatowe girlandy na weselę

Planowanie wesela może przytłoczyć każdego ze względu na mnogość szczegółów do załatwienia. Jednym z elementów dekoracyjnych, którego nie wolno pominąć, są kwiatowe girlandy. Dzisiaj podpowiadamy, jak stworzyć piękne kwiatowe girlandy na własnym weselu.

 1. Wybierz odpowiednie kwiaty
  Wybierając kwiaty na girlandy zwróć uwagę na ich kolory, wielkość oraz kształt. Ważne, aby dobrze skomponować ze sobą różne gatunki. Pamiętaj również, że powinny być one świeże i zdrowe.

 2. Przygotuj niezbędne narzędzia
  Do wykonania girlandy potrzebujesz przede wszystkim przędzy lub sznurka, nożyczek, rękawiczek lateksowych, taśmy klejącej i taśmy florystycznej.

 3. Krok po kroku

 • Oścież kwiatów należy oczyścić z liści, a następnie zanurzyć w wodzie. W ten sposób chronisz kwiaty przed brudem i zanieczyszczeniami, a także przed zwiększeniem temperatury oraz przed bakteriami.
 • Następnie, po odsączeniu wody, układaj kwiaty i liście na równym odstępie, na przędzy lub sznurku, aż do osiągnięcia pożądanej długości girlandy.
 • Tam gdzie kwiaty nie chcą trzymać się przędu lub sznurka, użyj taśmy florystycznej.
 • Na końcu należy zabezpieczyć girlandę taśmą klejącą. Możesz też dodać dodatkowe elementy dekoracyjne – kokardki, wstążki, lampki itp.
 1. Jak udekorować girlandy na weselu?
  Girlandy możesz powiesić na drzewach, płocie lub innych elementach otoczenia w plenerze. W pomieszczeniu można je umieścić na ścianach, na stołach, a nawet na suficie. Z girlandy możesz również zrobić dekorację na stół – po prostu połóż ją wzdłuż krawędzi.

 2. Wskazówki dla początkujących
  Jeśli wykonujesz girlandy po raz pierwszy, zrób to z wyprzedzeniem, abyś miał wystarczająco dużo czasu na przygotowanie wszystkiego. Zbadaj również, które kwiaty będą najlepsze do wykonania konkretnych tematów. Aby uniknąć późniejszych problemów, zawsze kupuj kwiaty od pewnego dostawcy.

Stworzenie pięknych kwiatowych girland na weselu to proste i przyjemne zadanie. Ważne, aby zrobić to z wyprzedzeniem i dobrze wybrać kwiaty. W ten sposób z pewnością uda Ci się stworzyć ozdoby, które pięknie będą komponować się z całą aranżacją weselną.