Jak zrobić domowe kosmetyki do pielęgnacji skóry

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co znajduje się w produktach kosmetycznych i szuka alternatyw w postaci domowych kosmetyków. Dzięki temu można w pełni kontrolować skład i dbać o swoją skórę w naturalny sposób. W tym artykule przedstawione zostaną wskazówki, jak zrobić domowe kosmetyki do pielęgnacji skóry.

ZACZNIJ OD OKREŚLENIA SWOJEGO TYPU SKÓRY

Każdy typ skóry wymaga innej pielęgnacji, dlatego ważne jest, aby zacząć od określenia swojego typu skóry. Dojrzalsza skóra będzie potrzebowała innych składników niż skóra tłusta czy mieszana. Po określeniu swojego typu skóry można przystąpić do przygotowywania domowych kosmetyków.

DOMOWE KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI SKÓRY

  1. Oczyszczający tonik

Do 1 szklanki wody dodaj łyżkę octu jabłkowego i kilka kropli olejku eterycznego z drzewa herbacianego. Tonik stosuj po umyciu twarzy rano i wieczorem, aby oczyszczać skórę i przygotować ją do dalszej pielęgnacji.

  1. Kojący krem na dzień

Do 1/4 szklanki mleka kokosowego dodaj łyżkę masła shea, 1 łyżeczkę soku aloesowego i kilka kropli olejku eterycznego z lawendy. Składniki podgrzej na niskim ogniu, aż masło shea się rozpuści. Krem stosuj rano na oczyszczoną skórę twarzy.

  1. Odżywczy krem na noc

Do 1/4 szklanki oleju jojoba dodaj łyżkę masła kakaowego i 1 łyżeczkę miodu. Składniki podgrzej na niskim ogniu, aż masło się rozpuści. Krem stosuj na noc na oczyszczoną skórę twarzy.

  1. Peeling cukrowy

Do 2 łyżek cukru trzcinowego dodaj 1 łyżkę miodu i kilka kropli olejku eterycznego z cytryny. Mieszankę nanieś na oczyszczoną skórę twarzy i delikatnie masuj przez kilka minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.

  1. Maseczka oczyszczająca

Do miski dodaj łyżkę sproszkowanego węgla aktywnego, łyżeczkę miodu i kilka kropli olejku eterycznego z drzewa herbacianego. Dokładnie wymieszaj składniki i nałóż maseczkę na oczyszczoną skórę twarzy na 20 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.

PODSUMOWANIE

Pielęgnacja skóry domowymi kosmetykami to wspaniały sposób na zadbanie o swoje ciało w sposób naturalny i bezpieczny. Wskazówki przedstawione w tym artykule to tylko przykłady, ponieważ można tworzyć wiele innych kosmetyków, dostosowując składniki do swojego typu skóry i potrzeb. Ważne jest, aby pamiętać, że każdy składnik ma swoją funkcję i warto zwrócić uwagę na to, co wykorzystujemy do pielęgnacji naszej skóry.