Jak zrobić piękne kwiatowe girlandy na weselę

ROZSZERZAMY DEKORACJE NA WESOŁYM BANKIECIE: KWIATOWE GIRLANDY

Kwiatowe girlandy są pięknym dodatkiem do dekoracji weselnej. Mogą być umieszczone na stołach weselnych, na drzwiach wejściowych lub zawieszone między drzewami. Istnieje wiele sposobów, aby zrobić girlandy z kwiatów, a my przedstawiamy kilka z nich, dzięki którym każda para młoda może mieć piękną, własnoręcznie wykonaną dekorację.

  1. WYBIERZ ODPOWIEDNIE KWIATY I MATERIAŁY

Przygotowanie kwiatowych girland wymaga kilku elementów, w tym żywej roślinności, drutu florystycznego, taśmy florystycznej, nożyczek i sznurka lub nylonowej linki. Należy pamiętać, aby wybrać odpowiednie kwiaty, które będą wyglądać pięknie, a jednocześnie łatwe w utrzymaniu. Można wybrać kwiaty sezonowe jak też sztuczne kwiaty. Dobrym wyborem są również liście, gałązki lub trawy. Można dołączyć do girlandy także dekoracje jak wstążki lub światełka.

  1. WYJMOWANIE KWASÓW STOMALNYCH I UKŁADANIE KWIATÓW

Po wybraniu kwiatów i liści, należy zacząć od usuwania kwasów stomalnych, wycięcia ich końcówek pod skosem i ułożenia ich w kolejności, w jakiej będą umieszczane na girlandzie.

  1. WYKONAJ PIERWSZY ELMENT GIRLANDY

Najłatwiejszym sposobem na początek jest użycie drutu florystycznego, do którego przytwierdzać będziemy poszczególne kwiaty. Trzeba zacząć od uformowania pierwszego elementu girlandy, który później będzie się rozrastał w dół. Do drutu należy przyczepić jeden kwiat, następnie spiralnie przewijać drut wokół kwiatka, dodając kolejne kwiaty. Ważne jest, aby dodawać liście, aby wypełnić puste miejsca i dodać girlandzie uroku i różnorodności.

  1. WYKONAJ KOLEJNE ELEMENTY

Kolejne elementy girlandy muszą być przygotowane w takim samym sposobie jak pierwszy. Należy pamiętać, aby nie przyciąć drutu zbyt krótko, aby umożliwić łatwe połączenie poszczególnych elementów. Sugerujemy, aby wykonać kilka krótszych elementów, a później połączyć je ze sobą, tworząc dłuższe girlandy.

  1. MONTUJEMY GIRLANDY

Po wykonaniu kilku elementów, należy je połączyć ze sobą przy użyciu taśmy florystycznej lub nylonowej linki. Linka powinna być przewlekana przez elementy, zaczynając od jednego końca, aż do końca girlandy. W ten sposób powstaną piękne, kwiatowe girlandy, które będą pięknym i oryginalnym uzupełnieniem dekoracji weselnej.

Podsumowując, kwiatowe girlandy na weselę to wykonanie łatwe, ale wymagające cierpliwości i staranności. W efekcie jednak, na sali weselnej z radością zobaczymy piękną i kolorową dekorację, której nie ma w żadnym hotelowym pakiecie weselnym.