Jak zrobić prosty wiatraczek dla dzieci

Marzysz o spokojnym popołudniu z dzieckiem na świeżym powietrzu, gdzie moglibyście bawić się razem w puszczanie wiatraczków?

Niestety, w sklepach ciężko znaleźć odpowiednie dla dzieci zabawki, które nie będą szkodliwe dla środowiska, takie jak wiatraczki. Jednakże, nie musisz rezygnować z ​​tego pomysłu. Możesz zrobić samodzielnie prosty wiatraczek dla dziecka w zaledwie kilka minut. W tym artykule pokażemy Ci, jak to zrobić!

 1. Wybierz materiały
 • Kawałek papieru kolorowego
 • Grube patyczki do szaszłyków
 • Klej
 • Kolorowe taśmy
 1. Zrób łopatki wiatraczka
  Na początku musisz zrobić łopatki wiatraczka, czyli cztery trójkąty. Najlepiej użyć kolorowego papieru, aby wiatraczek był bardziej atrakcyjny dla dziecka. Aby ułatwić sobie pracę, można narysować taki trójkąt na papierze i wyciąć go, a następnie użyć go jako szablonu do zrobienia pozostałych trójkątów.

 2. Przymocuj do patyczków
  Następnie musisz przymocować trójkąty do patyczków. Najlepiej użyć grubych patyczków do szaszłyków, ponieważ są one bardziej wytrzymałe. W tym celu wykonaj małe otwory wzdłuż boków trójkąta i połóż patyczek w dolnej części otworu. Następnie przyklej pozostałą część trójkąta, aby patyk był dobrze przylegający do całego wiatraczka.

 3. Ozdób wiatraczek
  Ostatnim etapem jest ozdobienie wiatraczka, aby był atrakcyjniejszy dla dziecka. Tu pole do popisu jest ogromne. Możesz użyć kolorowej taśmy, lub kolorowych naklejek, aby wiatraczek był bardziej kreatywny i inny.

 4. Baw się z dzieckiem
  Teraz, kiedy wiatraczek jest już gotowy, możesz bawić się z dzieckiem w puszczanie go w powietrzu. Będzie to wspaniała zabawa dla Was obojga, a jednocześnie korzystnie będzie oddziaływać na rozwój dziecka.

Podsumowując, zrobienie prostego wiatraczka dla dziecka nie jest trudne. Wystarczy wybrać odpowiedni materiał, wykonanie łopatek wiatraczka i ozdobienie go na końcu. Będzie to wspaniała okazja do spędzenia czasu z dzieckiem, także warto spróbować!