Jaki prezent na roczek dla dziecka?

Roczek to bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka i jego rodziny. Dlatego też pierwsze urodziny malucha są bardzo hucznie świętowane. Prezenty, najczęściej zabawki na roczek dla chłopczyka, powinny być wyjątkowe, tak jak wyjątkowa jest okazja, z której dziecko otrzymuje podarunki. Czym obdarować chłopca z okazji pierwszych urodzin? Możliwości jest wiele.
Prezent na pierwsze urodziny powinien być przydatny, kreatywny, rozwijający, bezpieczny i dostosowany do wieku dziecka. Kupując podarunek, warto przeanalizować potrzeby obdarowywanego. A kto lepiej będzie znał te potrzeby, niż jego rodzice? Zanim udamy się do sklepu po prezent, warto ich spytać, co ich dziecku sprawi frajdę lub co aktualnie jest im potrzebne. Warto pamiętać, że dzieci często mają aż za dużo zabawek, zwłaszcza jeśli wychowują się ze starszym bratem lub siostrą. Może maluchowi bardziej przyda się zatem prezent praktyczny?

Co kupić dziecku na roczek?

Na półkach sklepowych znajdziemy wiele ciekawych propozycji zabawek dla dziecka. Jednakie jakie zabawki na roczek dla chłopczyka sprawią mu radość? Na pewno maluch ucieszy się z maskotki. W tej grupie znaleźć można misie z bajek czy misie ułatwiające zasypianie. Być może przytulanka, którą maluch otrzyma na pierwsze urodziny, stanie się dla niego przyjacielem na całe dzieciństwo?

Chcąc wesprzeć rozwój dziecka, można postawić na różnego rodzaju maty czy kostki edukacyjne. Składają się one z wielu elementów, które sprzyjają rozwojowi zmysłów dziecka. Dla rocznych dzieci są świetną okazją do poprawy umiejętności chwytu, rozróżniania kształtów, faktur czy kolorów.
Dobrym pomysłem na prezent na roczek są drewniane zabawki. Są to produkty ekologiczne, a co najważniejsze bardzo trwałe. Wśród nich znajdziemy nie tylko klocki, ale również samochody, figurki, pociągi, układanki, sortery, puzzle czy cymbałki. Zabawki drewniane spełniają kryteria pamiątki, który chętnie się do nich wraca nawet po latach. Równie ciekawym pomysłem są klocki. Rozwijają one wyobraźnię przestrzenną dziecka i umiejętność chwytu. Odpowiednio dobrane klocki są wspaniałą zabawką dla dziecka niemal w każdym wieku, dlatego powinny sprawdzić się w roli prezentu na pierwsze urodziny. Należy zwrócić uwagę na wielkość elementów, by nie były zbyt małe dla rocznego dziecka.
Rocznemu dziecku możemy podarować również zabawki interaktywne. Umożliwiają one poznanie wielu nowych umiejętności, związanych chociażby z liczeniem czy też kojarzeniem konkretnych odgłosów. Mogą byc również pomocne w rozwoju umiejętności chodzenia czy chwytania.