Prezenty DIY

Wybierając prezent dla bliskiej nam osoby, bardzo często zdarza się, iż mamy z tym nawet niemały problem, ponieważ nie bardzo wiemy, co kupić tej osobie. Jest tak zwłaszcza wtedy, kiedy znamy tę osobę już dość długo i wydaje nam się, że wszystkie fajne pomysły na prezent wykorzystaliśmy już w poprzednich latach i nie chcemy prezentu danego przez siebie wcześniej powtarzać. W takim celu rewelacyjnie sprawdzają się prezenty DIY.

Co to znaczy DIY?

Prezenty DIY to takie prezenty, które w pełni wykonaliśmy samodzielnie. W ostatnim czasie coraz chętniej sięgamy po takie prezenty, ponieważ są one zazwyczaj znacznie tańsze niż te kupione w sklepie, ale także i co najważniejsze, te prezenty są wykonywane od serca i to właśnie liczy się najbardziej dla osoby, która taki prezent otrzyma.

Prosty sposób na prezent DIY

Jednym z ciekawych prezentów DIY, jakie można wykonać, by sprawić komuś przyjemność na przykład na urodziny, na święta, czy też z jakiejkolwiek innej okazji, są na przykład świece. Jest to dość często wybierany pomysł, ponieważ świece, wbrew pozorom, są bardzo proste w wykonaniu, są uniwersalne, ponieważ możemy samodzielnie wybrać ich kształt i kolor, a także możemy podarować je dosłownie każdemu, ponieważ możemy być pewni, że każdemu przyda się świeca, nawet jedynie w celu dekoracyjnym. Można się zastanawiać na przykład jak zrobić ekologiczne świece zapachowe?, jednak jest to bardzo prosta czynność do wykonania. Otóż, żeby taką świecę zrobić, potrzebujemy kilku podstawowych składników. Pierwszym i podstawowym składnikiem, którego będziemy potrzebowali, jest wosk sojowy, czyli naturalny i w pełni bezpieczny wosk, który nie kopci, ładnie się pali, przy czym pali się nawet dłużej niż zwykła parafina. Innym potrzebnym przedmiotem jest oczywiście knot. Może to być knot w formie sznurka lub też drewniany knot, jak wolimy. Potrzebujemy także pojemniczka lub silikonowej formy, do których wlejemy naszą świecę. Wybieramy pojemnik oczywiście ze względu na kształt, który chcemy uzyskać. Żeby nasza świeca ładnie pachniała i wyglądała, możemy także dodać odrobinę barwnika i olejek eteryczny w celu nadania konkretnego zapachu. Wykonanie świecy jest wręcz banalnie proste. Najpierw w naszym pojemniku umieszczamy knot, jeśli to sznurek, to możemy przytrzymać go za pomocą patyczka, opartego na górze naszego pojemnika. Następnie rozpuszczamy w kąpieli wodnej wosk, dodajemy barwnik i olejek eteryczny, mieszamy i wlewamy do pojemnika. Następnie pozostanie tylko czekać, aż wszystko zastygnie i świeca gotowa.