- Jak opanować tango: Krok po kroku do mistrzostwa na parkiecie
- Najlepsze konsole do gier dla dzieci z grami sportowymi - Kompleksowy przewodnik dla rodziców
- Jak skompletować idealną wyprawkę dla pierwszoklasisty? Praktyczne wskazówki i lista zakupów
- Rewolucja Internetu w Nowogrodzie Bobrzańskim: Jak Cyfrowa Era Przemienia Małe Miasta
- Najlepsze gry z zachwycającą grafiką na PlayStation 5 – Wprowadzenie do wizualnych arcydzieł
Łapacz snów – piękna dekoracja i fantastyczny prezent
Łapacze snów mogą być dla niektórych niezwykłymi magicznymi amuletami, które mają chronić przed koszmarami. Dla innych są za to piękną ozdobą idealnie pasującą do wielu stylów, w jakich możemy urządzić własną sypialnię. Wszystko bowiem zależy od tego z jakich materiałów wykonamy swój łapacz snów i w jakich kolorach.
Jeśli chcesz wykonać taki łapacz snów – proszę bardzo. To jest tekst dla Ciebie, gdzie pokażemy ci jak wykonać łapacz snów, łatwo, szybko lub też w sposób bardziej zaawansowany dla osób, które lubią bawić się rękodziełem.
Znaczenie łapacza snów
Łapacze snów mimo że się różnią mają powtarzające się, charakterystyczne elementy. Ma to związek z magicznym znaczeniem, jakie się przypisuje tym przedmiotom. Okrągła, ewentualnie owalna rama ma symbolizować krąg życia a także świat. W owej obręczy jest siatka, przypominająca pajęczynę swoją budową. Jest to symbol powiązań rodzinnych, a także sieć przez które swobodnie przechodzą dobre sny, a wyłapywane są te złe. Dodatkowo według niektórych łapacze mają pomóc zapamiętywać sny więc, można to interpretować jakoby łapały dobre sny, abyśmy mogli je zapamiętać. Z samej obręczy zwisają kolorowe piórka i koraliki, które miały odganiać złe sny, a także wspomagać spełnianie się tych dobrych.
Cóż tak łapacze zapisały się w legendach. Obecnie jednak nie znaczenie tych elementów a ich wygląd ma większe znaczenie, jako że łapacze snów spełniają bardziej funkcje dekoracyjne.
Łapacz snów diy szybko i łatwo
Najprostszy łapacz snów zrobimy przy użyciu gotowej drewnianej lub plastikowej obręczy, jakie można kupić w sklepach z rzeczami do rękodzieła, haftowana serwetka o takiej samej średnicy jak obręcz, kolorowa włóczka lub tasiemka, koraliki, piórka, klej na gorąco i nożyczki.
Obręcz owijamy tasiemką lub włóczką. Staramy się ciasno owinąć obręcz, tak by nie było żadnych prześwitów. Kiedy mamy tak przygotowaną obręcz wyznaczamy sobie ogon łapacza. W dowolnym miejscu obok siebie przywiązujemy kawałki tasiemki o różnych długościach. Najlepiej żeby najdłuższy kawałek był w środku ogona a im krótsze kawałki wylądowały na obrzeżach. Od razu po przeciwnej stronie do ogona zawiązujemy pojedynczy kawałek tasiemki, na którym później będziemy mogli powiesić łapacz. Następnie za pomocą kleju na gorąco – lub innego mocnego kleju do różnych materiałów – przyklejamy od spodu haftowaną serwetkę. Zastąpi nam ona pajęczynę w łapaczu. Tak przyklejona serwetka dodatkowo przytrzyma nam nasz ogon łapacza. Kiedy całość wyschnie dokańczamy ogon. Na tasiemki nawlekamy koraliki, a na końcach przyklejamy kolorowe piórka. Teraz wystarczy powiesić łapacz w sypialni.
Trudniejszy sposób na piękny łapacz snów
Dla osób, które czują się pewniej w rękodziele proponujemy trochę trudniejszy sposób na łapacz snów. Cała “trudność” polega na samodzielnym zrobieniu pajęczyny znajdującej się w okręgu.
Do zrobienia takiego łapacza potrzebujemy takich samych przedmiotów, poza serwetką. Zaczynajmy ponownie od owinięcia obręczy łapacza kolorową tasiemką lub włóczką. Następnie przechodzimy do samodzielnego splecenia pajęczyny. Do tego posłuży nam nitka lub włóczka. Najpierw jednak mierzymy obwód koła i dzielimy go na równe części. W zaznaczonych miejscach zawiązujemy na kółku pętelkę z nitki. Dokładamy do pierwszej nitki drugą, tym razem pętelkę zawiązujemy w połowie wyznaczonego odcinka między pętelkami. Kolejny okrąg robimy w podobny sposób i tak aż do samego środka, czyli uzyskania ładnej pajęczyny.
Teraz podobnie jak w przypadku pierwszego sposobu na zrobienie łapacza wyznaczamy ogon. Podobnie możemy umieścić w nim różnej długości wstążki, ewentualnie takiej samej długości, a po przeciwnej stronie wstążkę, na której można powiesić ozdobę. Do wstążek na ogonie przyczepiamy koraliki i piórka.
I gotowe. Łapacz snów gotowy do powieszenia w sypialni.