- Jak opanować tango: Krok po kroku do mistrzostwa na parkiecie
- Najlepsze konsole do gier dla dzieci z grami sportowymi - Kompleksowy przewodnik dla rodziców
- Jak skompletować idealną wyprawkę dla pierwszoklasisty? Praktyczne wskazówki i lista zakupów
- Rewolucja Internetu w Nowogrodzie Bobrzańskim: Jak Cyfrowa Era Przemienia Małe Miasta
- Najlepsze gry z zachwycającą grafiką na PlayStation 5 – Wprowadzenie do wizualnych arcydzieł
Ozdoby świąteczne do zrobienia całą rodziną
Święta Bożego Narodzenia to rodzinny czas, pełen radości i przygotowań smacznej wigilijnej wieczerzy. Jest to świetna okazja do rodzinnych spotkań i spędzania czasu w domu z rodziną i dziećmi. Warto więc przy okazji takiego swojskiego spędzania czasu zrobić samemu dekoracje świąteczne.
W końcu i przestrzeń, w której jesteśmy powinna oddawać ducha świąt. Nic zaś nie zrobi tego lepiej niż ozdoby świąteczne diy, które przygotujemy z rodziną.
Wieniec bożonarodzeniowy
Coraz większym klasykiem w polskich domach w okolicach bożego narodzenia jest wieniec bożonarodzeniowy. Piękna ozdoba, którą zwykle ozdabiamy drzwi do naszych domów lub mieszkań i coraz częściej również drzwi pokojów. Oczywiście piękne wieńce można zakupić w okresie przedświątecznym w prawie każdym sklepie lub kwiaciarni przy okazji ozdób z żywych gałązek. Jednak przyjemnie i łatwo można go zrobić w dom razem z dziećmi.
Do wykonania najprostszego wieńca – ale bynajmniej nie mało efektownego – potrzebujemy gałązek z drzewa iglastego, byle nie modrzewia, który jako jedyny zrzuca igły na zimę. Takie zielone gałązki, długo będą ozdobą oraz wniosą niezwykły świąteczny klimat. Układamy je tak, aby stworzyły koło lub owal. Następnie przymocowujemy je w taki sposób drucikiem, aby zachowały swój kształt. Aby dodać im uroku możemy spryskać je wybiórczo białą farbą w sprayu lub sztucznym śniegiem. Teraz możemy przykleić czerwone małe bombeczki, małe szyszki, czerwone kokardki, czy też inne świąteczne małe ozdoby, które nam się podobają. Na koniec do środka okręgu możemy wkleić gwiazdę pomalowaną na czerwono – lub inny pasujący kolor, a nawet użyć do jej ozdobienia brokatu. Można ją wyciąć z kartonu, po czym delikatnie zgiąć jej ramiona w połowie, tak by nabrała ona wypukłości i podkleić ją od stopu do wieńca.
Piękny wieniec bożonarodzeniowy gotowy.
Bombki szyszkowe
Patrząc na ewolucję choinek przez lata wieszaliśmy na gałązkach tego bożonarodzeniowego drzewka wiele różnych ozdób. Świeczki, pierniczki, cukierki, anielskie włosie, bombki ażurowe, plastikowe, szklane, haftowane ozdoby, kokardy z tasiemek, korale i łańcuchy z papieru… Sporo jest takich ozdób. Jednak co gdyby sięgnąć po naturę i na drzewku bożonarodzeniowym powiesić po prostu szyszki?
Choć może powiedzieć po prostu szyszki jest przesadą, pomysł ten jest bardzo kreatywny i pozwoli spędzić rodzinnie czas razem.
Najprostszą taką szyszkową bombką jest oczywiście tasiemka i farba oraz szyszki. Umyte i wysuszone szyszeczki możemy bowiem pomalować za pomocą farby w sprayu na wiele różnych kolorów bożonarodzeniowych – na czerwono, złoto, srebrno czy zielono i biało, albo potraktować sztucznym śniegiem wybiórczo. Potem wystarczy poczekać aż bombka zaschnie, przywiązać kolorową tasiemkę i ozdoba gotowa.
Z szyszek możemy również zrobić piękne bombki-Mikołajki. Wystarczą szyszki, czerwony ewentualnie biały filc, klej, biała wata i masa solna. Najpierw do podstawy, czyli tej płaskiej części szyszki przywiązujemy długi sznurek lub cienką wstążkę. Z masy solnej robimy kulki, które przyklejamy do szyszki, do jej płaskiej części, tak by sznurek wychodził przez środek kulki. Będzie to głowa naszego Mikołaja. Teraz z filcu robimy stożek, który będzie czapeczką naszego Mikołaja. Dbamy o to, aby ze stożka wychodził nasz sznurek, dzięki któremu przywiążemy bombkę do choinki. Na koniec z waty możemy dokleić mu brodę oraz pompon na końcu filcowej czapeczki.
Szybki i efektowne ażurowe bombki
Ładne bombki na choinkę mogą powstać ze zwykłego sznurka, kleju, balonów i oliwki kosmetycznej. Nadmuchujemy niewielki balonik i smarujemy go oliwą. Następnie owijamy balonik nićmi lub sznurkiem, który był zanurzony w kleju – pamiętaj, że nie może być zbyt gęsty klej. Odstawiamy wszystko do wyschnięcia, najlepiej przez noc. Następnie dnia przebijamy balon i delikatnie wyciągamy jego kawałki z naszej delikatniej i efektownej ażurowej bombki.