Trzy niezwykłe prezent z okazji Dnia Ojca DIY

Dzień Ojca to niezwykły dzień, gdyż to właśnie wtedy najlepiej pokazać własnym ojcom jak bardzo ich kochamy, szanujemy i znamy. Do pokazania tych wszystkich ciepłych uczuć za to najlepiej sprawdzą się prezenty na Dzień Ojca DIY. Pytanie tylko jak je wykonać? Oto nasze propozycje.

Kolaż ze zdjęć

Czasem najlepszym prezentem jest czas jaki razem spędzamy, albo wspólne wspominanie tego czasu na przykład za pomocą zdjęć. Jak to przełożyć na piękny prezent DIY? Wystarczy kupić dużą antyramę lub ramkę na zdjęcia, gdzie zdjęcia umieszczamy na sznurkach za pomocą spinaczy. Teraz wywołujemy zdjęcia, które są związane z naszym kochanym tatą lub pokazujące jak wspólnie spędziliście czas. Teraz czas na układanie zdjęć. W przypadku antyramy możemy najpierw na spodzie umieścić kolorowy papier i dopiero na nim dokleić nasze zdjęcia, aby całość lepiej się prezentowała. W przypadku ramki ze sznurkami po prostu wieszamy zdjęcia za pomoca spinaczy dostępnych w zestawie. Warto jednak zostawić miejsce na jedną specjalną karteczkę.
W przypadku antyramy możemy wykorzystać miejsce między zdjęciami, aby wykonać piękny, kolorowy napis na przykład “ Z okazji Dnia Taty” czy “Dla kochanego Taty”. W przypadku ramki ze sznurkami możemy przygotować laurkę, którą powiesimy za pomocą spinacza lub wydrukować odpowiedni obrazek z napisem.
Jedno jest pewne – jakkolwiek nie postanowisz tego wykonać będzie to piękny prezent, przedstawiający wasze wspólne chwile.

Organizer na śrubki

Czy wy również tak macie, że wchodzicie do garażu swojego ojca i widzicie pobojowisko? W szufladach lub pojemnikach różne śrubki, jakieś nakrętki walające się po kątach lub pomieszane gwoździe z innymi drobnymi metalowymi elementami? A potem zdziwienie, kiedy nie można znaleźć tego co jest akurat potrzebne. Dzień Ojca to idealny moment, by skończyć z takim chaosem w garażu ojca. Zwłaszcza, że nie potrzeba do tego wiele zachodu. Potrzebujemy dużego plastikowego pudełka, na przykład po lodach, kartonu, mocnego kleju, mocno kryjących farb, nożyczek, pędzli i markera piszącego po różnych powierzchniach najlepiej czarnego. Zaczynamy od pudełka po lodach, które malujemy farbą, a najlepiej dwiema warstwami, aby dokładnie pokryć powierzchnię. Kiedy pudełko wraz z wieczkiem wyschnie po malowaniu bierzemy karton i odmierzamy z niego przegródki do pudełka. Najlepiej odmierzyć jeden długi pasek przez środek, a następnie odmierzyć mniejsze paski, dzielące pudełko na mniejsze przegródki. Kiedy są odmierzone wycinamy je i malujemy farbą. Gdy wyschna za pomocą kleju przytwierdzamy je w pudełku, by stworzyć przegródki. Teraz wystarczy podpisać organizer np. “Śrubki Taty” i pomóc tacie poukładać wszystkie w odpowiednich przegródkach. Dzięki temu będą one w jednym opakowaniu i przez pewien czas może będzie w nich porządek.

Elegancka zakładka do książki na Dzień Ojca

Jeśli twój tata czyta książki i to w większości w wersji papierowej jest duża szansa, że spotkał się z problemem braku zakładek. Jak bowiem wiedzą czytaczem zakładki zawsze gdzieś się podzieją gdy są potrzebne. Jednak tak wspaniała zakładka otrzymana na Dzień Ojca na pewno będzie pod bacznym okiem. Gdzie wykonanie pięknej zakładki z ozdobnym frędzlem wcale nie jest takie trudne.
Na początek będziemy potrzebować kartonu, nożyczek, włóczki, farb, pędzelków, naklejek – opcjonalnie – i markera piszącego po różnych powierzchniach. Zaczynamy od wycięcia zakładki z kartonu, przykładowo prostokąta o wymiarach 10 x 3 centymetry. Taka zakładka będzie pasować do większości wydań książkowych w tym tych kieszonkowych. Teraz za pomocą nożyczek robimy przy jednej z krótkich krawędzi otwór. Ważne by był on umiejscowiony od 1 do 2 centymetrów od krawędzi. Dzięki temu otwór nie będzie zbyt blisko, przez co po umieszczeniu frędzla, zakładka nie zniszczy się. Kiedy mamy przygotowaną tak zakładkę trzeba ją pomalować. Możemy ja pomalować na jednolity kolor, a następnie ozdobić na przykład naklejkami czy mniejszymi malunkami lub wzorami wykonanymi markerami. Tutaj mamy pełną dowolność. Pamiętaj jednak o tym, że trzeba pomalować również drugą stronę zakładki, gdy pierwsza wyschnie. Kiedy zakładka schnie, możemy zająć się frędzlem. Najłatwiej zrobić frędzel na dłoni. Łapiemy między wskazujący, a środkowy jeden koniec włóczki, a następnie owijamy ją na wszystkie palce poza kciukiem. Kiedy owiniemy tak kilkadziesiąt razy, odcinamy włóczkę i lekko rozsuwamy wskazujący i środkowy palec. Łapiemy włóczką wszystkie wykonane na dłoni sploty i zawiązujemy bardzo mocno. Teraz rozcinamy włóczkę po tej stronie gdzie jest ona dłuższa aby powstał frędzel. Teraz wystarczy przywiązać frędzel do otworu wykonanego w zakładce. Na koniec możemy podpisać zakładkę markerem “Dla Taty” i podarować w prezencie.